Podnítit výstavbu rodinných domů hodlá město Chodov. Už dokonce vytipovalo pozemky, které by pro tento druh bydlení byly vhodné. Na otázku, jestli by na nabídku někdo reagoval, vedení radnice říká, že zcela určitě. „Chodov je vzhledem k ceně pozemků poměrně atraktivní. Navíc leží blízko Karlových Varů. Také je jasné, že by se město mělo i nadále rozvíjet,“ vysvětlil místostarosta Chodova Patrik Pizinger.

Ten za lokalitu příhodnou pro rodinné bydlení považuje prostranství nad zahrádkami v ulici Poděbradově – louku vedle hřbitova. „Část pozemků tady koupil soukromý vlastník a přišel s myšlenkou stavět. Město tedy rozhodlo, že připraví zastavovací studii – regulační plán celého území, aby tu výstavba nevznikala nadivoko,“ uvedl Pizinger s tím, že větší část tamních pozemků patří městu.
„Tato lokalita by mohla být pro výstavbu připravená během jednoho roku až dvou let. Podle studie by se sem mohlo vejít až padesát nových domů,“ nastínil velikost prostoru místostarosta.

Rodinná výstavba je možná také v Husově ulici. „Část zdejších pozemků patří městu a část soukromému vlastníkovi,“ podotkl radní.
Další domy se podle něj mohou stavět u Štěříkovy louky. Mají být ale dvoupatrové, navíc s podílem nebytových prostor. „Štěříkova louka se vyprodala relativně rychle. Tedy kromě tří pozemků. Tím, jak jsou blízko panelových domů, tak urbanita nedovoluje postavit klasický rodinný dům. Objekt by měl být vyšší, aby zde byl patrný postupný sestup,“ popsal požadavky města Pizinger.

Pozemky k prodeji jsou také v sousední Staré Chodovské. „S rodinou jsme se sem přestěhovali z Chodova. Musím říci, že je tu velice hezké bydlení,“ svěřil se stavebník Martin.