Svá díla tento měsíc představila žákyně základní školy v Husově ulici Lenka Čalounová. Ta si na svou chvilku slávy pozvala rodinu, přátele a spolužáky. Kromě nich se vernisáže zúčastnili také návštěvníci dětského oddělení. Nechyběl ani starosta Josef Hora.

Chodovská knihovna pokračuje v doslova nabitém programu. „Například od 8. března si každé pondělí v rámci projektu Celé Česko čte dětem budeme s dětmi číst a hrát pohádkové příběhy. V druhém březnovém týdnu nezapomínáme ani na dospělé, kteří si k nám mohou přijít odpočinout při poslechu audioknih nazvaném Knížky do ouška pro dospělé. Třetí březnový týden bude ve znamení pověstí, připravujeme totiž pro milovníky historie Večer s pověstmi našeho kraje. Závěr března bude věnován Velikonocům. Ve středu 24. března si děti i dospělí mohou vyzkoušet různé techniky zdobení vajíček a týden nato se koná beseda o velikonočních tradicích a zvycích nazvaná Veselé Velikonoce,“ uvedla za knihovnu Marie Valentová s tím, že knihovnu už poněkolikáté navštíví cestovatelka Ilona Bittnerová, která přiblíží život v Tanzanii. „Chybět nebude ani Lukáš Hejlík se svým projektem Listování, což je cyklus scénických čtení. Spolu se svým kolegou Alanem Novotným představí knihu Tomáše Sedláčka Ekonomie dobra a zla, která získala titul Nejprodávanější kniha roku 2009. Během celého března bude také probíhat miniškolení na PC pro veřejnost zdarma,“ doplnila Valentová.

Do 7. března pak pokračuje pro zapomnětlivé čtenáře amnestie na upomínky.
Návštěvníci, kteří by si chtěli vyzkoušet služby knihovny, mají možnost se zaregistrovat do knihovny na půl roku zdarma.