Chodov/ Nejen ´vzácné´ delegace a oficiální návštěvy, ale i ´obyčejné´ lidi z ulice je připravený přijímat starosta Chodova Josef Hora. Jak sám říká, je zvyklý hovořit takřka o čemkoli a neodmítá ani člověka, který se na radnici přijde třeba jen vypovídat ze svých každodenních starostí. A právě takových prý bývá hodně.
„Je pravda, že v Chodově se hodně věcí řeší u starosty. Často se mi také stává, že mě lidé potkají na ulici a začnou se mi svěřovat. Na závěr rozhovoru pak dodají: víš, já jsem jenom chtěl, abys o tom věděl,“ řekl s pochopením Hora.
A kdy je možné starostu na radnici zastihnout? „Během úředních dnů tady bývám běžně. Je tu však ještě jedno pravidlo, kterého se snažím držet. Mluvím o středě, kterou jsem si stanovil jako takový návštěvní den,“ upřesnil. „Občané se mohou dostavit přímo nebo se telefonicky objednat na určitou hodinu. Já se tomu v žádném případě nebráním,“ pokračoval Hora.
Na úřad chodí lidé kvůli nejrůznějším pohnutkám. „Někteří mi například přijdou říci, jak auta jezdí přes město rychle. Když jde o konkrétnější stížnost, tak případně volám úředníka, kterého se připomínka týká,“ poznamenal starosta s tím, že další skupinu oznámení tvoří písemná sdělení. „Ta se ke mně obvykle dostávají přes podatelnu,“ upřesnil.
Návštěvní dny u starosty obyvatelé města využívají. Když Hora nahlédne do svého diáře, může začít sčítat počty osobních setkání, která doposud absolvoval. „Minule to byli tři lidé, pak čtyři, následně zase čtyři, a tak bych mohl pokračovat dál,“ předčítal ze svých záznamů starosta.⋌(mih)