Fenomenální triumf. Tak by se dal nazvat volební výsledek v Chodově, aspoň pro stávající vedení města. Hnutí nezávislých pro harmonický rozvoj měst a obcí (HNHRM) tu získalo více než polovinu všech voličských hlasů a v novém zastupitelstvu obsadí hned dvanáct mandátů z jednadvaceti. Skvrnou na volebním výsledku v Chodově je překvapivě nízká volební účast, svůj hlas odevzdalo pouhých třiadvacet procent voličů.

„Nějak ani nemám slov. Je to pro nás skutečně fenomenální úspěch a zároveň potvrzení toho, že jsme svou práci v předchozích letech odváděli dobře," komentoval volební výsledek dosavadní místostarosta a lídr kandidátky HNHRM Patrik Pizinger. Právě on se bude v Chodově ucházet o post starosty. Podvečerní sčítání hlasů prožíval společně s kolegy na chodovské radnici. „Musíme to všechno nejprve vstřebat, o dalších krocích se rozhodne později," usmíval se spokojeně Pizinger. Nejvyšší počet hlasů ale od voličů nedostal – větší oblibě se u voličů těšil odcházející starosta Josef Hora a Eva Bělohlávková, která měla na kandidátce číslo 8. . „Takového ocenění dlouholeté práce si od voličů nesmírně vážím Jsem moc rád, že jsem pro Chodov mohl pracovat," řekl odcházející starosta Josef Hora, který v čele města působil po čtyři volební období. S dvanácti mandáty bude mít HNHRM v zastupitelstvu nadpoloviční většinu

Druhé místo v Chodově obsadila ČSSD. Získala však o více než dvě třetiny hlasů méně, celkem oslovila jen lehce přes 16 procent voličů. „Je to druhé místo, stejně jako v minulých volbách. Ani jsme si nepolepšili, ani nepohoršili. Volby jsem nijak zvlášť neprožíval, sčítání hlasů jsem strávil na fotbale. Výsledek jsem se dozvěděl až potom," prozradil lídr kandidátky ČSSD Josef Pojar. V minulých volbách strana utvořila s HNHRM koalici, teď budou vyčkávat na tah vítěze.

Jednoznačným zklamáním je ovšem v Chodově volební účast. Od posledních komunálních voleb poklesla o více než osm procent. „Nerad bych po takovém úspěchu voličům nadával, ale účast chodovských je opravdu smutná," komentoval nízké číslo Patrik Pizinger. „Je to ostuda. Dokonce bych řekl katastrofa," doplnil Josef Pojar.