„Tímto certifikátem II. stupně se zatím pyšní pět infocenter v České republice,“ vysvětlila Lenka Christova z infocentra s tím, že novou certifikaci obdržela organizace v závěru loňského roku.

Turistické informační centrum Chodov spadá organizačně pod Městskou knihovnu Chodov, své služby nabízí zejména místním obyvatelům. „Protože Chodov není velkou turistickou destinací, je práce infocentra specifická právě v tom, že je infocentrem převážně pro obyvatele. Chodováci si sem chodí pro informace, pro vstupenky, prodávají se tu publikace o Chodovu a je tu například k dispozici veřejný internet,“ přiblížil činnost chodovského “íčka“ starosta Patrik Pizinger.

Místní, ale samozřejmě i turisté tu získají informace o ubytování, stravování ve městě, o památkách v Chodově i okolí, dostanou tipy na výlety, zakoupí například kalendáře či mohou kopírovat, tisknout i skenovat. „Turistické informační centrum Chodov získalo certifikát I. stupně už v roce 2014, každoročně ho úspěšně obhájilo a v roce 2017 jej obnovilo na další tříleté období. Na podzim roku 2018 pak začalo usilovat o certifikát II. stupně,“ doplnil mluvčí města Martin Polák. Český systém kvality služeb si klade za cíl zvyšovat kvalitu práce v organizacích v oblasti cestovního ruchu a v navazujících službách. Obdobné systémy existují už několik let v řadě evropských zemí.