Doplnění potřebného počtu městských policistů se dá v dnešní době označit za malý zázrak. „Konkurence v tomto ohledu je opravdu velká. Navíc jsme blízko Německa, kde jsou platy na jiné úrovni. Sehnat mladého člověka, který navlékne uniformu a bude se pohybovat v konfliktních situacích, je těžké,“ uvedl velitel Městské policie v Chodově Ladislav Staněk.

„Je to o diplomatickém jednání, o tom, co můžeme nabídnout. Nešli jsme ale cestou náborových příspěvků,“ přiblížil velitel způsob, jak získával nové zájemce.

Dodal, že chodovští strážníci využívají řadu benefitů například v podobě posilovny či příspěvků na dovolenou. „Velkou výhodou je také pevný rozpis služeb, dopředu vědí, kdy mají volno, a mohou plánovat své soukromé aktivity,“ poznamenal Ladislav Staněk.

„Samozřejmě by to nešlo bez podpory města, které zajišťuje podmínky, výstroj a výzbroj,“ doplnil velitel.

Podstav strážníků trval zhruba posledních sedm let, kdy standardně chyběli dva lidé. Snad největší krize pak přišla před pěti roky. Tehdy klesl počet městských policistů v Chodově na 12 a nebylo jasné, zda se budou stavět noční služby.

Městská policie je i podle slov starosty Patrika Pizingera v Chodově velmi potřebná. „Oslavila už 25 let činnosti, osvědčila se, lidé si zvykli volat 156, když potřebují pomoct. A strážníci tu jsou pro ně k dispozici 24 hodin denně,“ ocenil starosta.