Doplnění potřebného počtu městských policistů se dá v dnešní době označit za malý zázrak. „Konkurence v tomto ohledu je opravdu velká. Navíc jsme blízko Německa, kde jsou platy na jiné úrovni. Sehnat mladého člověka, který navlékne uniformu a bude se pohybovat v konfliktních situacích, je těžké,“ uvedl velitel Městské policie v Chodově Ladislav Staněk.

„Je to o diplomatickém jednání, o tom, co můžeme nabídnout. Nešli jsme ale cestou náborových příspěvků,“ přiblížil velitel způsob, jak získával nové zájemce.

Dodal, že chodovští strážníci využívají řadu benefitů například v podobě posilovny či příspěvků na dovolenou. „Velkou výhodou je také pevný rozpis služeb, dopředu vědí, kdy mají volno, a mohou plánovat své soukromé aktivity,“ poznamenal Ladislav Staněk.

„Samozřejmě by to nešlo bez podpory města, které zajišťuje podmínky, výstroj a výzbroj,“ doplnil velitel.

Ilustrační foto.
Stát vyplácí pěstounům až 70 tisíc korun za měsíc

Podstav strážníků trval zhruba posledních sedm let, kdy standardně chyběli dva lidé. Snad největší krize pak přišla před pěti roky. Tehdy klesl počet městských policistů v Chodově na 12 a nebylo jasné, zda se budou stavět noční služby.

Městská policie je i podle slov starosty Patrika Pizingera v Chodově velmi potřebná. „Oslavila už 25 let činnosti, osvědčila se, lidé si zvykli volat 156, když potřebují pomoct. A strážníci tu jsou pro ně k dispozici 24 hodin denně,“ ocenil starosta.