„K poslednímu prosinci tohoto roku jsme ukončili veřejnoprávní smlouvu o poskytování služeb naší městské policie ve Vintířově,“ potvrdil starosta Chodova Patrik Pizinger s tím, že strážníci poté budou působit výhradně v chodovských ulicích.

I Chodov se neustále potýká s nedostatkem městských policistů. „V současné době jich u městské policie působí 16, máme tedy dva lidi podstav,“ vyčíslil velitel Městské policie Chodov Ladislav Staněk. „Jsme vytíženi především v dopravě, kterou musíme řešit také ve Vintířově. Rádi přijmeme nové kolegy, je vypsané výběrové řízení, zájemci se mohou u nás kdykoliv hlásit,“ doplnil velitel.

Kromě dopravy zajišťují hlídky městské policie ve Vintířově například i odchyt toulavých zvířat a pořádek jako takový. Zajíždějí sem v rámci své služby pravidelně několikrát denně a kdykoli je potřeba. „Odchytovou službu už jsme si nějakým způsobem zajistili. Co se týče pořádku, jednali jsme se státní policií a ta nám řekla, že ho v obci zabezpečí,“ uvedl starosta Vintířova Marek Choc.

Dodal, že se pokoušeli najít i adekvátní náhradu, například v Novém Sedle, ale odpověď byla stejná, máme málo strážníků. „Věřím, že státní policie bude fungovat stejně dobře. Máme tu sídliště, kde jsou nějaké problémy, potřebujeme tedy, aby fungovala. Uvidíme po Novém roce. Vyhodnotíme a na základě toho bychom potom hledali eventuálně nějaké jiné řešení,“ dodal starosta Choc s tím, že na zřízení vlastní městské policie ani nepomýšlejí. Pro obecní rozpočet by to byla velká zátěž.