„Chtěli jsme se bavit, ale když jsme si chtěli hřiště půjčit, zjistili jsme, jak je to nákladná záležitost. Proto jsme se na více než měsíc zavřeli po odpolednech do dílny a hřiště vyrobili," říká za pořadatele Stanislav Fořt.
Turnaj se konal na multifunkčním hřišti v Palackého ulici v Kraslicích. Konstrukci pořadatelé za necelou hodinu postavili na centrální hřiště a mohlo se začít. S přibývajícími zápasy už hráči získávali tu správnou taktiku. „Přes střed nic neprocházelo. Tak jsme začali hrát o mantinely a byla to paráda," zhodnotila hráčka Petra Nováková.

Mezi jednotlivými zápasy pak v přestávkách zahrálo hned pět kapel. Večer přitom završila legendární skupina Palice. „Šlo o nultý ročník a myslím si, že se vydařil. Lidi protáhli svá těla a o to šlo," doplnil Fořt.

Z prvenství se nakonec radoval tým kraslických fotbalistů. Jeho kapitán Jakub Šudák přiznal, že živý stolní fotbal je pořádná dřina. „Zejména v obraně se musela trojice rychle přesouvat, a tudíž sladit pohyb. Jinak to byla skvělá zábava," řekl.