Okolní panenskou přírodu vyhledává i řada turistů, a to v létě i zimě. To vše zde najdou. Co však nenajdou, je ubytování. Město to chce změnit.

„Máme zde mraky akcí, ale lidé, kteří přijedou z větší dálky, nemají kde přespat. Chceme pro ně levné a čisté ubytování. Chystáme proto projekt na stavbu ubytovny přímo v centru města. Kapacita by měla být zhruba pro plný autobus lidí,“ říká starosta Březové Miroslav Bouda.

A lidé rozhodnutí podporují. „V Březové se jezdí světové i republikové závody. Známý je trial motorek i cyklotrial. Přijíždí borci z celé Evropy a na ně se jezdí dívat celá řada diváků. Ubytování by se hodilo,“ říká jeden z fanoušků takzvaných šlapaček Jiří Vajner.

Raritou jsou i zdejší prakisté. Střílení z praku už dávno není jen klukovskou záležitostí. Konají se dokonce neoficiální mistrovství Evropy ve střelbě z praku.

V kultuře nelze opomenout Setkání harmonikářů, kdy multifunkční hala doslova praská ve švech. Setkání harmonikářů v Březové na Sokolovsku má zvuk.

Obrovskou tradici má i Setkání Březových. Až deset obcí a měst se stejným názvem pořádá každý rok setkání. Jedna z nich je dokonce až na Slovensku. Zatímco dříve to bylo jen o utkání fotbalistů, dnes jezdí dva plné autobusy a setkání připomínají spíše olympijské hry.

Stavět by se mělo pod základní školou, kde je nevyužitý kurt, v roce 2021.