Nového zábradlí se lidé na březovském hřbitově dočkali. Nyní žádají další úpravy. Chtějí zejména zpevnění povrchů mezi jednotlivými hroby. Při nepříznivém počasí se zde tvoří bláto. Březovská radnice jim vyjde vstříc. Postupně tak dolaďuje vzhled celého areálu. Hřbitov je rarita. Proč? Je totiž zcela nový.

„Necháme udělat mezi jednotlivými hroby chodníčky, tak aby tvořily ucelenou řadu. Děje se tak na základě požadavků stávajících nájemců hrobových míst. Připomínkám občanů nasloucháme. Nedávno jsme na základě jejich požadavků nainstalovali zábradlí u schodů, které pomůže zejména starším lidem," řekl starosta Březové Miroslav Bouda.

Při projektování hřbitova se myslelo na to, aby byl bezbariérový. Ke kolumbáriím a celým hřbitovem vedou cesty. Problém je v tom, že hřbitov je v mírném svahu, a tudíž by si návštěvníci museli po cestách zajít zhruba 150 metrů. Přes schody to mají kratší.

Na hřbitově je třeba mít i atypickou techniku pro údržbu. A stále platí vize, že by radnice chtěla zřídit v tomto areálu malé zahradnictví se školkou pro okrasné dřeviny. Snem březovské radnice je i smuteční kaple. „Co se týká moderní kaple, neměla by sloužit pouze k obřadům, ale také k různým společenským akcím, jako jsou třeba svatodušní svátky," dodal Bouda.