Půjčovat bude i koloběžky nebo paddleboardy. Odemykání řeky a zahájení vodácké sezony chystá tuto sobotu v tábořišti v Sokolově.

Ani v zimě ovšem nebyl čas na nějaký větší odpočinek. „Už v zimě se připravujeme na léto,“ informoval Míla Pražák. „Opravuje se a počítá vybavení, dokupuje a uskladňuje. Protože provozujeme tábořiště, je potřeba zazimovat je a opravit a v neposlední řadě je potřeba připravit účetnictví a propagaci na příští rok,“ vysvětlil.

Půjčovna začíná se svým provozem od 1. května a zapůjčit si tu můžete lodě, rafty a další vodácké potřeby. Samozřejmostí je i zapůjčení dalšího vybavení, jako jsou pádla, vesty, barely, případně neoprénové vybavení. V letošní sezoně připravilo Dronte několik novinek. „Na řece Ohři nabízíme od května zapůjčení koloběžek. Lidé kolikrát měli problém, když dojeli na lodi a potřebovali se vrátit k autu. Vzhledem k tomu, že podél Ohře vede cyklostezka, můžou si půjčit koloběžku a vrátit se na ní,“ informoval Pražák. Koloběžku si lidé mohou zapůjčit na celé trase Kynšperk – Sokolov – Loket – Karlovy Vary kdekoli a kdekoli ji také vrátit. Na výběr budou mít mezi klasickou koloběžkou a elektrokoloběžkou.

Další novinkou je možnost půjčení paddleboardů. „Byl o ně ze strany vodáků zájem, tak to zkoušíme. Paddleboard vypadá jako plovák od windsurfingu, ale nemá plachtu. Stojí se na něm a pádluje,“ laicky přiblížil Míla Pražák.

A novinka do třetice. Ke stažení je mobilní aplikace s názvem Dronte. Ta pomůže lépe se orientovat na Ohři a současně v ní mohou mít vodáci uloženy všechny objednávky u půjčovny. Komunikace se tak zrychlí, je přesvědčený Pražák.

Sezona je připravena, zbývá odemknout řeku a hurá na vodu. Odemykání se, jak už je po několik let zvykem, odehraje v sokolovském tábořišti v sobotu 28. dubna. „Ve 12 hodin vyplouváme z Kynšperka do Sokolova a tam je připraven doprovodný program. Až se setmí, tak víla Agara za svitu loučí slavnostně odemkne řeku,“ přiblížil sobotní akci organizátor. „Po odemčení řeky vždy záleží na statečnosti víly, zda skočí do chladných vln Ohře. Zatím ji vodáci ke skoku většinou vyhecovali,“ s úsměvem dodal.

Letos to nebude jediná kulturní akce na Ohři. Kromě zamykání na závěr sezony je připravena v srpnu opět i Folková Ohře a Vodácká Ohře pořádá v létě Den Ohře. „Nově potom v neděli 6. května pořádáme spolu se Živým Sokolovskem koloběžkovo-kánoistický závod, říkáme tomu duatlon. Na koloběžkách se pojede ze Sokolova do Kynšperka a zpět na lodích,“ popsal novou akci.

Odemykání Ohře 28. dubna 2018
12.00 – odemykací plavba z Kynšperka do Sokolova

Sokolov:
15.00 – 16.00 Trepka
16.00 – 17.00 Poslední vagón
17.00 – 18.00 Bankrot
18.00 – 19.00 KV Expres