Lídr kandidátky Nezávislých prý o post starosty do voleb bojovat nešel. Jak se s novou funkcí změní jeho život a co by si přál v Horním Slavkově změnit, řekl Deníku v rozhovoru.

Obyvatele města jistě zajímá, co pro ně bude nové vedení města v následujících čtyřech letech dělat. Které problémy jsou podle vás v Horním Slavkově nejpalčivější?

Myslím, že největší problém je ve městě nezaměstnanost a důsledkem toho i úbytek mladých, talentovaných lidí. Proto bychom chtěli zlepšit spolupráci města s podnikateli, aby se zajistil vznik pracovních míst a mladí ve městě zůstávali. Dalším problémem je pak infrastruktura – stav silnic, parkování. V tomto ohledu se na některé oblasti v posledních letech trochu zapomínalo. To bychom chtěli napravit. Určitě se bude pokračovat také v opravách kostela. A pak spousta dalších, dílčích problémů, s kterými se občané Horního Slavkova potýkají každý den.

Jak dlouho v Horním Slavkově žijete?

Žiju tady od narození, celý svůj život. Problémy města tak znám velmi dobře. Navíc ve všech sférách tu je vidět, že se jedná o malé město – všichni se tady navzájem znají…

Očekával jste, že se stanete starostou?

S touhou stát se starostou jsem do voleb nešel, vyplynulo to až z následných koaličních jednání. Ta probíhala poměrně hladce, přestože vznikly nějaké dohady ohledně personálního obsazení. Na druhou stranu, pokud jste na prvním místě kandidátky, vždy musíte počítat, že k tomu může dojít.

Starosta je pro svou funkci ve vašem městě uvolněný. Jak to teď změní váš život?

Jsem živnostník, provozuji ve městě elektro obchod. Mám tam ale šikovného zaměstnance, který vedení obchodu převezme. Velká životní změna to bude i pro můj osobní život – s partnerkou máme půlroční dítě. Starostování mi tak zřejmě ukousne kus času, který bych jinak mohl strávit s rodinou.