Od středy až do neděle hostuje v Sokolově Národní cirkus Joo. Principál cirkusu Jaromír Joo se chlubí nejen velkou show plnou světel, artistů a zvířat, ale i bohatými mezinárodními zkušenostmi. „Je pravda, že není cirkus jako cirkus. My máme stále vyprodáno. To už samo o sobě o něčem svědčí,“ říká principál.
Na co všechno se tedy návštěvníci mohou v programu těšit?My ukazujeme netradiční pojetí cirkusu. Nabídneme krokodýlí show, drezuru leoparda jen na vodítku bez klece, pět usurijských tygrů s gladiátory a další nevšední vystoutepní. Ta jsou v Čechách naprostým originálem. Například náš Slinky. Ten jsme například předváděli v Chicagu během přestávky zápasu NBA. A co že to je? Slinky se těžko vysvětluje, je lepší se přijít podívat. Třeba i na naši lidskou chobotnici nebo show motýla v pavoučí síti. Tu předvádí akrobaté pod střechou šapitó.
Před několika týdny se v cirkuse narodili i dva tygříci. Uvidí je už návštěvníci v Sokolově?Bohužel je jejich matka odmítla, takže jsou na naší farmě u náhradní matky. A před obecenstvo je pustím až tak ve třech měsících.
Co z programu byste doporučil vy osobně?
Nejvíc se mi líbí asi pyrotechnika. Tu žádný jiný cirkus nemá. Také začátek a hlavně konec představení. Když nastupuje finále, vždy mě mrazí. Je šokující. Program dával dohromady choreograf z moskevské cirkusové akademie a lidé při něm stojí a tleskají a tleskají. Velmi pěkná je také laser show či projekce, která je propojená s programem.
Slibujete také show, která naposledy účinkovala v Las Vegas…Přímo v tomto městě zábavy hrála ve dvou kasinech.
Vzpomenete si vůbec ještě, kde všude jste byl s cirkusem?
Tak to bude těžké. Amerika, Singapur, Kuba, Kuvajt, Spojené arabské emiráty, Monglosko, celá Skandinávie. Je toho opravdu hodně. Chtěl bych všechny tyto vzpomínky dát dohromady do jedné knihy.
Posloucháte co si říkají lidé, když odcházejí z představení?
To je na tom to nejlepší. Hned jak vyjdou ze stanu, tak vytahují mobilní telefony a volají, že tohle prostě musíte vidět. Tahle reklama je prostě nejlepší. Lidi nesmíme zklamat. Proto každé dva roky měníme program, aby bylo pořád něco nového.
Když jste v Sokolově hostoval před dvěma roky, měly děti z dětských domovů vstup zdarma. Stále to platí?Samozřejmě ano. Děti z dětských domovů, stacionářů a podobných zařízení mohou na všechna naše představení zcela zdarma. Na tom si zakládám. Mám knihu, kde jsou zapsané tisíce těchto dětí. A když za mnou po představení chodí a říkají jak jsem hodný, tak odpovídám, že jsem normální. Ve světě je tohle běžně zvykem.

Představení

Středa až sobota 17 hodin

Neděle 14 hodin

Areál Bohemie za prodejnou Delvita v Sokolově