Nucenými odtahy vozidel odstartoval v Chodově jarní úklid ulic. Řada motoristů totiž opomenula dopravní značení a předem avizované blokové čištění zcela ignorovala. Za to je také čekala pokuta a navíc úhrada odtahu na záchytné parkoviště.

„Je to buď jejich liknavostí, nebo snad přesvědčením, že jejich vozidlům se úklid vyhne. Pro mě je to zcela nepochopitelné. Upozornění na konkrétní den v podobě dopravních značek je totiž na místě s týdenním předstihem,“ prohlásil starosta Chodova Josef Hora. „Kolem odtahů pak bývá hromada křiku a dohadování. Řidiči se obhajují, že o ničem nevěděli, a všelijak se vymlouvají,“ pokračoval Hora.

Informace a podrobný rozpis blokového čištění nechalo město zveřejnit na svých internetových stránkách a ve zpravodaji. „Jarní úklid potrvá až do 30. května. Žádáme tedy řidiče, aby důsledně respektovali instalované dopravní značení a vyhnuli se tím nepopulárním odtahům,“ apeluje na motoristy jednatel Chodovských technicko – ekologických služeb Rudolf Pocklan.

Dnes se úklidová četa ukáže v ulici Dvořákově a na parkovišti u tržiště. Následující dny pak bude pokračovat v lokalitě U Porcelánky. V pátek dojde na ulice Nejdecká, Karlovarská a náměstí Míru.