Večtvrtekdošlo v Sokolově k úniku zapáchající nebezpečné látky, kterou vyvážela cisterna ze zdejší chemičky. Policisté museli uzavřít část ulic K.H. Borovského a Tovární a odkláněli dopravu.


„Došlo k malému úniku nebezpečné látky na silnici z projíždějící cisterny,” řekl mluvčí hasičů Martin Kasal. Hasiči likvidovali skvrny v ulici K.H.Borovského na dvou místech. Prvním byla křižovatka s ulicí Tovární a druhým kruhový objezd u Tesca. „Obyvatelé města nebyli a nejsou v ohrožení,” ujistil Kasal. Zrovna tak prý nebylo ohroženo životní prostředí. Policisté, kteří přijeli na místo, nevěděli, o jakou látku se jedná, a uzavřeli proto zmíněný úsek. Obyvatelům prý bylo také doporučeno, aby nevětrali.


„Řidič cisterny po ujetí několika stovek metrů zjistil, že mu uniká látka. Zastavil, zamezil úniku a pokračoval v jízdě. Celou událost ale nikomu nehlásil,” řekla mluvčí sokolovských policistů Kateřina Böhmová. Její kolegové se proto za řidičem vydali a podařilo se jim ho zastavit u Odravy na rychlostní silnici R6.K Odravě odjelo jedno družstvo sokolovských hasičů doplněné dvěma družstvy ze stanice Cheb. U odstavené cisterny prověřili, že k žádnému dalšímu úniku nedochází a rovněž upřesnili o jakou převáženou látku se jedná - butylakrylát. Společně s policií pak hasiči doprovodili cisternu zpět do chemických závodů v Sokolově, kde byla cisterna znovu důkladně zkontrolována, aby se situace neopakovala.


Nebezpečná látka vytekla z cisterny v malém množství na dvou místech, oba dva úniky hasiči zlikvidovali pomocí sorbentů. Úklid trval do půl třetí odpoledne, kdy byla silnice opět zprovozněna.


Látka silně zapáchala, jednalo se o zápach nepříjemný, ne ale nebezpečný. Obyvatelé města Sokolov nebyli po celou dobu zásahu v žádném ohrožení.