Při naší návštěvě obce Citice jsme se zastavili v tamní mateřské škole. V ní je zapsáno čtyřicet dětí, které jsou rozděleny do dvou tříd. I. třída - Berušky, II.třída – Ferdové. Maskotem školky jsou již tradičně Ferda Mravenec a jeho kamarádka Beruška. Odtud tedy názvy jednotlivých tříd. Ředitelkou mateřské školy je Tatiana Malinkovičová.

V letošním školním roce přichystala mateřská škola opět plno aktivit.
„Pro velký zájem rodičů i dětí navštěvujeme plavecký bazén. Učitel Bárta ze Základní umělecké školy v Kynšperku učí naše děti hrát na zobcovou flétnu. Pokračovali jsme ve výcviku bruslení na zimním stadionu v Sokolově. Jeden den v týdnu se děti starší 5 let seznamují s anglickým jazykem,“ říká k celoročnímu programu ředitelka. „Každý měsíc nás navštíví Divadlo H-H, nebo se vydáme na divadelní představení v Sokolově,“ doplnila.
Tak jako předchozí roky, i letošní rok se školka zaměřuje na ekologii. Jak velké, tak i malé děti se učí dbát na pořádek, čistotu, neničit okolí, neubližovat zvířátkům.
„V mateřské škole již rok třídíme odpad do barevných kontejnerů a nadále v tom budeme pokračovat,“ uvedla dále Malinkovičová.

Akce pro rodiče s dětmi.
Výroba keramiky, Drakyáda, Podzimníčci, Vánoční besídka, Masopust, Velikonoce či Zahradní slavnost.
V tomto školním roce se výroba keramiky přesunula z hygienických důvodů z mateřské školy do školičky. Tam pokračuje pod vedením učitelek mateřské školy.
„Na závěr roku bychom opět chtěli vyjet na školu v přírodě do Krušných hor, kde se nám velmi líbilo. Během tohoto týdne v přírodě děti získají poznatky o živé a neživé přírodě, naučí se samostatnosti a hlavně prožijí pár dnů na čerstvém vzduchu,“ řekla.

Letos je ve školce deset školáků, proto pro ně připraví mateřská škola již tradiční pasování na školáka na školní zahradě. V programu vystoupí šermířská skupina, která zahraje pohádku a pasování.
„Náš školní vzdělávací program nese název Jaro, léto, podzim, zima, v naší školce je nám prima,“ dodala ředitelka.

Citická radnice navíc chystá rekonstrukci objektu školky. Záleží na získání finančních prostředků.