Městu Sokolov se ozval další zájemce o nedokončený kryt civilní obrany na sídlišti Vítězná. Je jím soukromý investor, který má s objektem několik plánů. Jedním z nich je veřejné parkoviště pro danou lokalitu.

„Objekt nabízíme neustále. Máme zájem o investory, kteří kryt a jeho okolí zvelebí,“ řekl místostarosta Sokolova Jaromír Dvořák. Parkoviště nebo například drobná výroba, která nebude rušit okolí, by prý byly ideální. Předchozímu zájemci, sboru Bratrské jednoty baptistů, radní nabízeli objekt do pronájmu s následným odprodejem. Zájemce měl v plánu využít celý komplex.

„Bratrská jednota baptistů chtěla v objektu zřídit sál pro shromažďování, dětské hřiště nebo kluby dětí, dorostu a mládeže,“ konstatoval starosta Sokolova Karel Jakobec. Vše ztroskotalo na financích. „Baptisté měli velkolepé plány, ale problém byl s penězi. Prodat pozemky jsme proto odmítli,“ vysvětlil Dvořák. Radnice nechtěla změnit předem stanovená pravidla prodeje, a proto baptisté ustoupili od záměru koupit nedokončený kryt civilní obrany.

Areál má zhruba 10 tisíc metrů čtverečních. Město plánuje nabídnout ho za cenu 250 korun za metr. Dle radních je to cena velmi příznivá. Lidé bydlící v okolí by uvítali úpravu, která by nevzhlednou část jakkoliv změnila.
„Slyšela jsem, že se areál měl prodávat, kolik bylo však zájemců a komu, to nevím. Občas vidím, jak děti přelezou plot a hrají si v objektu, což mi přijde nebezpečné. Pokud z toho chce kdokoliv udělat něco pro děti a mládež, je to jen dobře,“ myslí si Kateřina Fialová ze Sokolova. „Rozhodujícím faktorem pro město budou dvě věci. Zajímá nás, co v objektu bude chtít případný zájemce vybudovat a samozřejmě také nabízená cena,“ dodal Dvořák.