Čtyřletý Martin trpí mozkovou obrnou, k jeho léčbě je potřeba rehabilitačních pobytů, kompenzačních pomůcek nebo nového kočárku. Rehabilitační pobyt na měsíc stojí až 100 tisíc korun a Martin by takové pobyty potřeboval minimálně třikrát do roka. Proto se skauti Jestřáb v Chodově rozhodli nabídnout rodině Martina pomoc a uskutečnit veřejnou sbírku.

„Dělat dobré skutky je vlastně skautskou samozřejmostí. Na druhou stranu je to naše první vlastní akce tohoto druhu. Chtěli bychom především pomoci Martínkovi a jeho rodičům, sami se také chceme přesvědčit, že dokážeme potřebným pomáhat i v budoucnu," říká Šárka Chocová, zástupkyně vedoucí Střediska Jestřáb v Chodově.
V tuto chvíli tak mají chodovští skauti založený transparentní účet pro tuto příležitost a mimo jiné mají domluvená čtyři místa, kam budou nainstalovány kasičky sbírky Pomozte postavit Martínka na nohy. Další krabička bude k dispozici na akcích, které budou členové pořádat ve Středisku Jestřáb v Chodově.

Mezi další místa, kde jsou nainstalovány kasičky, kam mohou lidé přispět, jsou lékárna u polikliniky, Babyshop Sedmé nebe, kadeřnictví Tasanova nebo květinářství p. Markové.
Veřejné sbírky se zúčastní všichni členové i vedoucí při akcích pořádaných pro veřejnost. Již v dohledné době bude Jestřáb pořádat akce jako Betlémské světlo, které se bude rozdávat při ukončení adventu v Chodově. Dalšími akcemi jsou Živý betlém nebo Vánoční zpívánky. Tyto akce tak ukončí letošní rok a v příštím roce bude Jestřáb ve veřejných akcích pokračovat.

„Momentálně je to naše první zkušenost s takovouto akcí, ale pokud se povede, nebudeme se podobným záležitostem bránit ani do budoucna. Už jen ohlasy na sbírku Pomozte postavit Martínka na nohy byly pozitivní," dodává Šárka Chocová.

Další velký krok, který mimo veřejnou sbírku pro Martina Středisko Jestřáb podnikne, je koupě pozemků na Stříbrné. Zde bude Jestřáb stavět vlastní zázemí pro letní tábory i jiné akce Jestřába.

Autor: Sandra Kubíčková