Jak se zbavit dluhů? A jak každý měsíc vyjít s nízkým příjmem? To se snaží poradit organizace Člověk v tísni obyvatelům lokality Pod Železným Dvorem v Chodově. Na místě už více než dva měsíce působí terénní sociální pracovnice Markéta Kavalíková, která přiznává, že se s prostředím teprve seznamuje. První ucelené poznatky už ale má.
„Největším problémem zdejších lidí je zadluženost. Řešit jim ale pomáhám i další věci, které se týkají života v holobytech,“ prozradila Kavalíková. „Kromě toho se tady ale zaměřuji i na drogovou problematiku a vzdělání dětí,“ doplnila pracovnice s tím, že s lichvou se Pod Železným Dvorem zatím konkrétně nesetkala.
„V Sokolově takové problémy byly, já osobně jsem je ale neřešila,“ podotkla.


Člověk v tísni v Chodově úzce spolupracuje s místní radnicí. Její vedení již dříve uvedlo, že má zájem, aby se organizace ve městě zaměřila na problémy s bydlením, záškoláctví a zadlužování lidí.
„V případě Člověka v tísni nejde o žádnou amatéřštinu, ale o naprosto profesionální práci. Markéta Kavalíková je skutečný odborník s patřičným sociálně právním vzděláním,“ poznamenal místostarosta Chodova Stanislav Pochman.