Sociální podnik Čoky, ops, pomáhá klientům organizace Pomoc v nouzí zařadit se do společnosti. V dílnách Čoky se vyrábí belgické pralinky z pravé italské a belgické čokolády. Kromě pralinek se zde pečou také medovníky z kynšperského medu, ale i čokoládové brownies a jiné. Sezonně nabízí vlastní vánoční cukroví, štoly anebo velikonoční beránky.

„Všechny kousky jsou vyráběny ručně. Používáme pouze nejkvalitnější suroviny, které neobsahují žádné rostlinné tuky ani umělé náplně," informovala ředitelka sociálního podniku Čoky Miriam Žáková.

Cílem Čoky je snaha pomoci klientům Pomoci v nouzi, aby se lépe zapojili do běžného života. Tím, že dostanou práci v dílnách, získají potřebné dovednosti a tak se stanou hodnotnějšími na současném trhu práce.

Čoky slouží k realizaci sociálně-terapeutických činností klientů Domu na půl cesty v Kynšperku nad Ohří a Azylového domu. „Uživatele sociálních služeb učíme základním pracovním návykům a dovednostem, pracujeme s nimi na zlepšení jejich situace z pohledu uplatnění na pracovním trhu. Pomáháme jim při zkvalitnění jejich životů i tím, že dle individuálních potřeb jednotlivých uživatelů služeb jsme nápomocni při odstraňování překážek bránících jim zařadit se do společnosti," řekl vedoucí služby Domu na půl cesty Ondřej Žák.

Dnes Čoky spolupracuje a dodává své výrobky do Kynšperského pivovaru. Dokonce expandovala a prodává do Německa. Pro zvýšení odbytu se v dílnách pracuje i na zakázkách pro soukromé oslavy, open party nebo svatby.

Letošní novinkou je výroba zákusků. V současnosti se Čoky zaměřuje na případný zájem ze strany veřejnosti. Kromě cukrárenské výroby se v dílnách Čoky soustředí také na výrobu módních doplňků v podobě náušnic, náramků a řetízků ze skla nebo chirurgické oceli. Dále pak vyrábí textilní doplňky, jako jsou ručně malované šátky a hedvábné kravaty. Pro milovníky svíček nabízí Čoky vonné i bezvonné svíčky různých tvarů a barev. Více informací ohledně výroby najdete na facebookové stránce Čoky, ops.