Do senátu bude ve volebním obvodu č. 2 na Sokolovsku za ČSSD kandidovat starosta Sokolova Zdeněk Berka. Rozhodla o tomnominační konference ČSSD Sokolovska. Konference také nominovala své kandidáty do krajských voleb. „Lídrem by měl být dosavadní hejtman Josef Novotný,” řeklokresní předseda ČSSD na Sokolovsku Miloslav Čermák.

Zdeněk Berka neměl protikandidáta. „Podpořili ho i zástupci Mariánských Lázní a svého kandidáta nenominovali ani členové z Toužimska,“ uvedl Čermák.
Z parlamentních stran zatím zná svého kandidáta na Sokolovsku jen TOP 09 a STAN. Měl by jím být Petr Zahradníček. ODS sice ještě nerozhodla, ale pravděpodobně to bude Karel Jakobec, současný místostarosta Sokolova. O post senátora by tak soupeřili dva kolegové z radnice, kteří ve vedení města sedí od roku 1994. Teprve loni se přitom vystřídali ve funkcích, do té doby byl starostou Jakobec.

Sokolovská nominační konference do krajských voleb navrhla do čela kandidátky Josefa Novotného, Miloslava Čermáka a Tomáše Svobodu. Na Chebsku dali členové ČSSD přednost Václavu Mlezivovi, Haně Hozmanové a Petru Navrátilovi. Karlovarsko navrhlo do čela kandidátky Martina Havla, Petra Kuliše a Edmunda Janische. Definitivní podobu krajské kandidátky bude schvalovat krajská konference v prosinci.