Nastal den D. Už ráno jsme se nemohli dočkat až nastoupíme společně se třemi dalšími třídami do autobusů a opustíme svojí rodinu a hlavně školu. Po velmi dlouhé cestě, která trvala s přestávkami asi 5 hodin, jsme dorazili do našeho nového domova na 10 dní. Konečně jsme uviděli krásný areál sv. Kateřiny v podkrkonoší, kam jsme se už přes půl roku těšili.

Po příjezdu jsme se hned rozprchli. Prohlíželi jsme si chatky a také krásné okolí. V areálu nás okouzlilo velké množství zvířat, které tu bylo (např. velbloudi, koně, kozy, lamy, opice, pávi a další).
Nejen v kempu, ale i v okolí toho bylo mnoho k vidění. Za 10 dní jsme byli několikrát v blízkých Chotěvicích, odkud jsme se vydávali malým motoráčkem do vzdálenějšího okolí.

Navštívili jsme Podkrkonošská muzea v Trutnově a Vrchlabí, soukromou sklárnu a pivovar v Harachově, v kterém jsme měli možnost vyzkoušet adrenalinovou jízdu na bobové dráze a jízdu lanovkou na Čertovu horu s obřím skokanským můstkem.
V dalších dnech pro nás naši učitelé připravili výlety do Adršpašských skal a Dvora Králové a jeho safari. Velmi zajímavý byl polodenní výlet do Libče, kde jsme mohli shlédnout rekonstrukci bitvy Wehrmachtu a Rudé armády, ale také návštěva Kuksu, kde jsme si prohlédli sochy Matyáše Brauna.

Kromě výletů, jsme podnikali denní i noční akce v táboře. Dobré byly 2 diskotéky, a hlavně bobřík odvahy, kterého jsme pořádali pro nižší. ročníky. V sobotu 5. května jsme odjeli z Chodova, a 14. května se vrátili zpátky. Všem se nám tu velmi líbilo a učitelé si zaslouží velký dík za tento závěr školní docházky.