Po vzoru dalších měst z regionu tu vzniklo hřiště na venkovní cvičení, takzvaný street workout. Místní sportovci se tedy po in-line dráze mohou těšit na další možnosti vyžití. Ovšem pár dní si ještě budou muset počkat – zatím je totiž workoutové hřiště zapečetěno páskou se zákazem vstupu.

„V okolí hřiště ještě nejsou hotové všechny potřebné terénní úpravy. Také je třeba nainstalovat tabule s návodem na provedení základních cviků. Především tu ale zatím chybí provozní řád, kterým se město musí chránit pro případ, že by na místě došlo k nějaké nehodě," přiznal místostarosta Habartova Aleš Plevka. Místo je proto zatím opáskováno, na neukázněné zvědavce tu číhá i fotopast. Hřiště by se mělo uvést do provozu zhruba v polovině září. Nápad na vybudování cvičebních prvků vzešel částečně z řad samotných cvičenců. „Žáci ve škole mě už několikrát oslovili s tím, že by si přáli, aby v Habartově fungovala posilovna. To ale nebylo v našich možnostech. Současně zůstávaly prostory parku za bývalým Hornickým domem a dnešním MKS nevyužité a dá se říct, že i zanedbané," krčí rameny Plevka. S finálním nápadem ale přišel až místostarosta Milan Krčín. „Zkontaktoval se s kluky, kteří se cvičení věnují. Sami si pak vytvořili návrh hřiště tak, jak by si ho představovali. Od toho jsme se pak mohli odrazit při samotné realizaci projektu," popisuje Plevka.

Bezpečnost na hřišti by měla zajistit speciální kamera, Aleš Plevka ale doufá, že se na dozorování cvičebního náčiní budou podílet i sami cvičenci. V budoucnu by pak v lokalitě mohly přibýt i cvičební prvky pro seniory. Náklady na výstavbu hřiště se vyšplhaly zhruba na jeden milion korun.