V Sokolově se dokončují dva úseky hlavní cyklo– stezky městem. U konce je tak výstavba části trasy v centru města a cyklostezka kolem koupaliště Michal směrem na Staré Sedlo.


Asfaltová cyklostezka povede po dokončení dvou úseků od Růžového náměstí až za jezero Michal. „Tam si cyklisté vyberou, kam budou chtít jet dál. Nepojedou už ale po asfaltové cestě,“ tvrdí starosta Sokolova Karel Jakobec.


Hlavní cyklostezka městem bude navazovat na trasu do Královského Poříčí, stejně jako na připravovanou cyklo– stezku podél Ohře, která má být hlavní trasou v Karlovarském kraji. V současné době připravuje sokolovská radnice výběrové řízení na dodavatele úseku Sokolov – Kynšperk.
„Je to zatím jen výhled do budoucna. Tuto cyklostezku bychom ale také chtěli propojit trasou přes město. Dále máme v plánu žádat o dotaci na výstavbu cyklostezky, která by byla takovým okruhem okolo koupaliště Michal,“ uvedl starosta.


Investorem výstavby cyklo– stezek je Ministerstvo financí. „Až budou úseky zcela dokončené, ministerstvo nám předá stavbu,“ uvedl dále sokolovský starosta.


Oba úseky, které se nyní dokončují, budou stát zhruba 12 milionů korun a celé budou hrazeny z dotací na zahlazení důlních škod. Celkem nyní Sokolovem povede podle starosty zhruba sedm kilometrů tratí pro cyklisty.


Město Sokolov bude ze svého rozpočtu hradit jen umístění dopravního značení. „To by mělo stát odhadem zhruba 200 tisíc korun,“ doplnil Jakobec.