Trasa, o níž se v poslední době na Sokolovsku debatuje asi nejvíce. To je cyklostezka z Královského Poříčí do Lokte, která vypadá podle milovníků cyklistiky jako jedno velké bahno.
„To už opravdu není o cyklistice, ale o bahenní lázni,“ rozčiluje se dotázaný cyklista. Už více než před týdnem se kvůli údržbě cyklostezky začal angažovat tajemník Městského úřadu v Lokti Karel Horčička. Ten zkontaktoval obec Královské Poříčí, jež má stezku na starosti. Vedení obce přislíbilo okamžité řešení. „Trasa se uklidila, bylo tam několik pytlů s odpadky. S tím bahnem se ale nic moc dělat nedá, počasí je špatné,“ uvedl starosta Královského Poříčí Ivan Stefan.

Podle cyklistů se ovšem nezměnilo téměř nic. „Od konce panelky až do Lokte je jedno velké bahno. Je to logické, když neustále prší a prší. Ale proč některé části jsou v bezvadném stavu a druhé představují bahenní past na mamuta? Je to zase jen o lidech a kvalitě práce, kterou odvádějí a přebírají. A dále je to o ochotě dát věci do pořádku. Takže pane tajemníku, kolegové z Poříčí vás opili rohlíkem,“ uvedl na diskusním fóru Lokte další z cyklistů. „Ve věci nemám žádné kompetence a tím méně právo nějakých příkazů, moje telefonáty do Královského Poříčí nemohou být nic jiného než prosby. Možná že jednání obou pánů starostů by mohlo být plodnější,“ říká tajemník Horčička.

Loketský starosta Jaroslav Hlavsa ale upozorňuje, že město není vlastníkem této komunikace, a proto prý nevidí důvod, proč by se měl o tuto cyklostezku starat. Přesto se ale nakonec kvůli problematické stezce včera ráno starostové Hlavsa i Stefan sešli a o stavu cyklostezky jednali. „Problém je, že není v dobrém stavu vodní režim,“ shodli se starostové. Pokusí se proto sehnat peníze z kraje alespoň na vybudování odvodňovacího systému.

K. Šujan