O dalších patnáct kilometrů se má letos rozšířit páteřní cyklostezka Karlovarským krajem podél řeky Ohře. Nová cesta vzniká mezi Sokolovem a Kynšperkem nad Ohří. Oficiální otevření slibuje místostarosta Sokolova Jaromír Dvořák na 6. listopadu tohoto roku.

Úsek měl být hotový už v dubnu, ale z důvodu zpoždění stavby v úseku Kynšperk – Dasnice se přesouvá termín otevření až na podzim. Stezka bude až tři a půl metru široká, pohodlná, s malým převýšením. Cyklostezka na mnoha místech kopíruje koryto řeky Ohře a vede skoro celá mimo místa s frekventovaným provozem. Projíždět se na ní mohou nejen cyklisté.

„Asfaltový povrch bude vhodný i pro in–line bruslaře. Chybí 1300 metrů cyklostezky před Kynšperkem. Z toho prakticky dvě třetiny jsou už hotové a zbývá posledních 400 metrů. Cyklostezka bude měřit zhruba patnáct kilometrů,“ řekl místostarosta Sokolova Dvořák. Jak dále dodal, v Dasnicích byl problém s přeložkou kabelu, ale i s tím se dělníci vypořádali na výbornou. Jeho slova potvrdil starosta Dasnic.
„Trasu jsem si projel osobně. Kolem naší obce je už hotová. Vede podél řeky až na začátek Kynšperku. Chybí opravdu jen pár stovek metrů,“ konstatoval starosta Dasnic Antonín Popovič.

Kvalitnější jsou také služby pro cykloturisty, přibývají půjčovny. V seznamu certifikovaných turistických služeb s názvem Cyklisté vítáni je z kraje už 16 ubytovacích a stravovacích zařízení, která poskytují služby i pro cyklisty.
„Díky poměrně velkému množství penzionů v kraji také není problém sehnat pro cyklisty vhodné ubytování,“ sdělila mluvčí Karlovarského kraje Andrea Bocková.