Další úsek nové cyklostezky podél řeky Ohře si letos otestují vyznavači nenáročných vyjížděk na kole. Pohodově šlápnout do pedálů budou moci v místech, kudy dnes vede silnice z Královského Poříčí do Sokolova. V pondělí komunikaci ohradily zákazové značky a začala přestavba vozovky na cyklostezku. Motoristé si tak musí zvyknout na náhradní objízdné trasy – přes nový most k chemičce nebo po severním obchvatu města. Pouze směrem od Sokolova zůstane silnice stále otevřená až k čerpací stanici Křeček oil. Dál už ale budou smět jen kola nebo pěší.

„Jedná se o více než dva kilometry dlouhý úsek komunikace, přičemž prvních pět set metrů bude tvořit silnice i cyklostezka zároveň. Oba směry ale budou odděleny dřevěným zábradlím,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil.

Součástí přestavby je položení nového asfaltového povrchu či oprava opěrných zdí, které mají být opatřené betonovými prvky. „Práce potrvají do poloviny června letošního roku. Do té doby bude trvat i uzavírka,“ doplnil Navrátil s tím, že náklady jsou vyčíslené na 11, 8 milionu korun.

Vedení Královského Poříčí budování cyklostezky vítá. „Je to další možnost pro sportovní vyžití a hezkou procházku podél řeky. Aby nedocházelo ke kolizím mezi pěšími a lidmi na kolech, bude cesta rozdělená na dvě části,“ poznamenal starosta obce Ivan Stefan. „Já si myslím, že to bude fajn. Na kolech jezdíme rádi, takže tudy jistě vyrazíme,“ prohlásila jedna z obyvatelek Královského Poříčí.