Výstavba první etapy cykloparku v areálu zdraví v Kynšperku nad Ohří by měla začít koncem léta. První etapa se týká skateparku, volejbalových kurtů a zemních prací.


Plánovaný rozsah prací musel být kvůli nedostatku financí snížený. „Vedle skateparku a volejbalových kurtů měly být ještě multifunkční hřiště a bikrosová dráha. Protože by ale náklady na výstavbu přesahovaly 10 milionů korun, hřiště ani dráha tam proto zatím nebudou,“ uvedl starosta Kynšperka nad Ohří René Bolvari.


Náklady na výstavbu první etapy by měly činit zhruba sedm milionů korun. Město dostalo na tuto akci dotaci ze státního rozpočtu ve výši 5, 5 milionu korun. Zbytek, zhruba 1,5 milionu korun, zaplatí ze svého rozpočtu. Už minulý rok město investovalo zhruba 6,5 milionu korun do výstavby multifunkčního víceúčelového hřiště u základní školy.


Podle starosty je výstavba dalších etap cykloareálu závislá na financích. „Pokud budeme mít dostatek financí, budeme moci realizovat i další etapy cykloparku v areálu zdraví,“ doplnil starosta.