Speciálně vypravované autobusy budou jezdit na šesti barevných linkách až do 29. září. Jednotlivé trasy vedou z okresních měst například do oblasti Krušných hor, Slavkovského lesa, Tepelské vrchoviny či přístupné části Doupovských hor.Na jejich provoz přispívá i Karlovarský kraj. Společnost AKV bus, která cyklobusy provozuje, dostane letos dotaci ve výši 200 tisíc korun.

„V Karlovarském kraji vyjely cyklobusy poprvé v roce 2003, kdy přepravily okolo 800 lidí za sezónu. Pokud se podíváme na čísla za uplynulý rok, kdy jejich služeb využilo na 3,5 tisíce lidí, je vidět, jak zájem o využití této přepravy stoupá. Provozované linky navíc pokrývají nejatraktivnější části našeho regionu, takže kromě těch benefitů, kdy lidé aktivně tráví svůj čas a dělají něco pro své zdraví, to přináší i benefity ve vztahu k návštěvnosti těchto míst. Rád bych jen připomněl, že autobusy nepřepravují pouze cyklisty, ale také další cestující, takže jejich služby může využít opravdu každý,“ uvedl radní pro oblast regionálního rozvoje a projektového řízení Patrik Pizinger.

Na cyklobusy je možné zakoupit si výhodnou Cyklokartu. Za 699 korun nabízí neomezený počet jízd pro jednu osobu všemi cyklobusy v systému CykloEgrensis po celou dobu jejich provozu. Jízdní řády linek jsou zveřejněny na zastávkách, veškeré informace včetně tarifních podmínek pak zájemci získají v předprodejních místech, u řidičů cyklobusů nebo na webových stránkách dopravce.