"Práce na zmíněné etapě pokračují v těchto dnech u okraje města ve směru na Nové Sedlo, přes které trasa také povede. Firma tam nyní upravuje terén v bezprostřední blízkosti silnice. Cyklostezka v současné době protíná Nové Sedlo až k železničnímu přejezdu v Loučkách. Nyní je třeba dokončit části v Chodově a Chranišově," upřesnil mluvčí chodovské radnice Martin Polák.

Záměrem projektu je spojit uvedená města s páteřní trasou podél řeky Ohře. První etapa do Louček měří přibližně pět kilometrů, plánovaná navazující etapa do Lokte pak zhruba dva a půl kilometru. Záměrem je především zvýšení bezpečnosti dopravy v lokalitě. Lidem se zlepší dopravní dostupnost práce, služeb a vzdělání. "Lidé ji budou moci využívat za cestou do škol, zaměstnání, službami či jen tak na projížďky. Doposud museli na kole přes frekventované silnice, což nebylo úplně bezpečné," řekl předseda svazku Jan Picka. Na trase je plánováno i několik stání pro kola.

Sníh a námraza. Nejvyšší vrchol Krušných hor se zbarvil do bíla
Sníh a námraza. Nejvyšší vrchol Krušných hor se zbarvil do bíla, podívejte se

Celou akci zastřešuje Mikroregion Sokolov východ, jehož členem je i Chodov. Spojovacím prvkem vytvořeného mikroregionu je snaha o společný postup, partnerství a soudržnost při prosazování společných zájmů a řešení problematiky obcí v těsné blízkosti povrchových dolů. Obce spojené ve svazku jsou zasaženy aktivní dolovou činností, která bude poblíž některých obcí pokračovat přibližně do roku 2030. Dalším charakteristickým znakem mikroregionu se stala protékající řeka Ohře, která tvoří přirozený spojovací článek mezi některými obcemi.

V současné době je jeho členem pět měst a deset obcí. Územně je svazek obcí situován do západních Čech, konkrétně do Karlovarského kraje, okresu Sokolov a okrajově do okresu Karlovy Vary.