Městská policie proto z důvodu bezpečnosti osob cyklostezku dočasně uzavřela. Sokolovští strážníci poté společně s Českým mysliveckým svazem provedli další opatření, tak aby mohlo dojít k otevření cyklostezky. Což se už stalo. „Naše možnosti jsou omezené. Snažili jsme se lidi varovat tím, že jsme do míst, kde došlo k napadení, dali pásku se zákazem vstupu. Vždy se však najde pár jedinců, kteří podobné doporučení či zákazy nerespektují,“ říká zástupce velitele MP Sokolov Jiří Novák.
Městská policie také neprodleně informovala myslivecké sdružení. Ti informovali strážníky, že v pondělí došlo k odlovení agresivní bachyně. „Cyklostezka je tak opět otevřena,“ dodal Novák. V Sokolově je více míst, kam si divoká prasata zajdou na procházku. Nejsou však agresivní, neútočí a většinou utečou.
Víkendové napadení dvou osob si vyžádalo i jedno ošetření. Zranění bylo lehké, šlo o povrchovou ránu. Ani záchranná služba nemluví o tom, že by vyjížděli často ke zraněním osob způsobeným útokem divokých prasat. „Tyto výjezdy jsou spíše výjimkou. Většinou jezdí záchranáři k případům, kdy člověka pokouše pes,“ říká mluvčí krajské záchranné služby Radek Hes.
Sokolovští strážníci i obyvatelé pamatují nedávné ranní návštěvy divočáka v zámeckém parku. Neváhal se proběhnout i po kruhovém objezdu přímo před radnicí. Jeho fotky se staly hitem sociálních sítí, a dokonce dostal i přezdívku Pepa. A jak se nečekaně zjevil, tak také zmizel. Méně nadšení jsou z návštěv prasat v sokolovské čtvrti Šenvert, kde nájezdy divočáků ničí zahrady. Objevují se také v oddechovém parku Bohemia a zavítali i do sportovního areálu na Staré Ovčárně.
Své by mohly vyprávět i okolní obce, kde jsou z nájezdu divočáků zoufalí a náprava škod je stojí nemalé peníze. „Někteří lidé například oklepou jablka ze stromu, hodí je za plot a pak se nestačí divit, jaká že to k nim zavítala návštěva v podobě divočáků,“ říká jeden z myslivců.