Komunikace na sídlišti Vítězná měla být dokončena už vloni. Vyskytla se však řada nečekaných komplikací, které rekonstrukci protáhly. Silnice se proto opravovala po částech. V těchto dnech byla dokončena její další část. Jde však jen o pár desítek metrů, zbytek je nadále plný výmolů. Pokračovat budou dělníci na jaře. Celkově vyjdou opravy včetně vybudování nové kanalizace přes 18 milionů korun.

„Na sokolovském sídlišti Vítězná skončila další etapa opravy stejnojmenné ulice. Rekonstrukci jedné z nejhorších komunikací ve městě několikrát prodloužila řada komplikací. S dokončením poslední části ulice město nyní čeká na vydání stavebního povolení pro vybudování dešťové kanalizace. Znovu stavět by se tak mělo začít v březnu 2016," řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec .

Podle něj se svede hlavní voda do kanalizace, a bude odváděna mimo Vítěznou a bude směřovaná do intravilánového příkopu. „Takže i z hlediska budoucího vyplavování jílových a písčitých částic toho bude výrazně méně – asi tak desetina, takže si myslíme, že by to pak nemělo už sedat. Tohle řešení je, myslím si, i technicky lepší a výrazně levnější," upřesnil Jakobec.

S novou kanalizací původní projekt nepočítal. Nový už je hotový a nyní se čeká na stavební povolení.Komunikace Vítězná měla být dokončena loni. Při stavbě dělníci objevili kaverny a betonové bloky, jejichž odstranění by stavbu neúměrně prodražilo. Akce tak byla rozdělena na dvě etapy.