„Jde o fámy, které rozhodně nevzešly ze strany města. Žádnou školu zavírat nebudeme. Dětí máme dost, což potvrdila i čerstvě zpracovaná analýza stavu školské sítě v Sokolově,“ řekla starostka Sokolova Renata Oulehlová.

Podle vedoucí školského a finančního odboru Barbory Bardonové mají nejen školy, ale i školky v Sokolově počet dětí ve třídách vyšší, než je celorepublikový průměr. „A to ještě musíme přičíst dvě přípravné třídy pro předškolní děti. Tam je dalších 25 dětí a třídy se nám osvědčily,“ zdůraznila vedoucí školského a finančního odboru.

„Město poskytlo jeden z pavilonů sousední integrované škole. Možná odtud vznikly obavy o osud školy,“ naznačuje jeden z rodičů.

„Dali jsme jeden pavilon základní školy vedlejší střední škole. Víc už ale nelze. A to i přesto, že jsme rádi za policejní školu, která tam nově působí, a doufáme, že bude i další, vojenská,“ dodala starostka.

Pečené vuřty provoněly okolí Bismarckovy rozhledny na Zelené hoře v Chebu. Konal se tu již osmý ročník turistického dne.
Bismarckova rozhledna na Zelené hoře u Chebu