Opravené domy už zlepšily prostředí v ulicích Sokolovská, Heyrovského a Pod Háječkem. „S rekonstrukcí bytových domů jsme začali v únoru 2021. V ulici Pod Háječkem nyní máme hotovy tři bytové domy, ve kterých je celkem 42 bytů. Všude jsme museli provést doslova totální rekonstrukci vybydlených domů. Téměř všechny opravené jednotky jsou už obsazeny nájemníky. Aktuálně probíhá přestavba dalších tří bytových domů, hotovo bude v půlce roku 2023. Nájemníci je budou mít plně k dispozici na podzim letošního roku,“ uvádí Josef Bucifal, jednatel SUAS Bytová.

Na rekonstrukci bytových domů vynaloží společnost zhruba 170 milionů korun, z toho menší část nákladů pokryje úspěšně získaná dotace z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Z celkového objemu financí je proinvestována zatím asi polovina. Část bytů skupina rezervuje pro nynější i nové zaměstnance Sokolovské uhelné a SUAS GROUP.

Vedení společnosti Sokolovská uhelná a skupiny SUAS GROUP spolupracuje na nabídce bydlení, jenž by pomohla udržet mladé lidi na Sokolovsku a také by poskytla různorodé možnosti bydlení pro jednotlivce a rodiny, které najdou v regionu zajímavé pracovní příležitosti, i s městy a obcemi v širokém okolí. „Jde především o řešení vhodných pozemků, které obce pro rozvoj bydlení potřebují. Nyní o tom například diskutujeme s obcí Březová, kde by měly vzniknout nejen bytové a rodinné domy, ale i doprovodné služby,“ říká Pavel Tomek, předseda dozorčí rady Sokolovské uhelné a SUAS GROUP. Zásadní zlom v problematice bydlení v regionu pak bude znamenat postupná realizace rozvojových aktivit skupiny zaměřená na oblast v okolí jezera Medard.