Habartov/ Habartovští držitelé Zlaté plakety Doktora Jana Jánského a Zlatého kříže III. stupně za bezpříspěvkové odběry krve mají od včerejšího dne slevu za vstupné do Městského kulturního střediska v Habartově a do sauny.


Zlatou plaketou jsou ocenění lidé za 40 a více odběrů krve. Zlatý kříž pak dostanou lidé za 80 a více odběrů. Sleva ze vstupného na veškeré akce pořádané městem v habartovském kuturním středisku a za užívání sauny činí pro držitele Zlaté plakety padesát procent a pro držitele Zlatého kříže III. stupně sto procent. „V Sokolově mají dárci krve zdarma průkazku na veřejnou dopravu. Hledali jsme způsob jak zohlednit dárce krve i u nás. Můžeme je ale zohlednit jen v zařízeních, která patří městu. To znamená, že na akce pořádané jinou organizací se tyto slevy nevztahují,“ uvedl starosta Habartova Ivo Zemek. „V našem městě žije 37 držitelů Zlaté plakety doktora Jana Jánského a 9 spoluobčanů vlastní Zlatý kříž III. stupně,“ řekl starosta Habartova.


Habartovští držitelé těchto vysokých ocenění mohou kontaktovat městský úřad osobně na matrice v kanceláři číslo deset, telefonicky na 352 681 212 nebo e–mailovou adresou jiranova@mestohabartov.cz.