Velkou chloubou města se má stát objekt Domu dětí a mládeže v Chodově. Kromě toho, že v těchto dnech dostává novou střechu a fasádu, přibudou v jeho areálu i dvě hřiště. Podle vedoucího odboru rozvoje města Zdeňka Gaudka se tím zvedne komfort stovkám dětí, které sem pravidelně docházejí.
Dům dětí a mládeže je jednou z nejstarších budov v Chodově. Stavba se datuje od roku 1888 a svému současnému účelu slouží již 43 let.

„K rekonstrukci jsme přistoupili, jelikož technický stav objektu už nebyl dobrý,“ zmínil Gaudek. „Fasáda je dnes ze dvou stran hotová. Nechali jsme odkrýt původní nátěr a nahradili ho původní barvou, bílošedou. Práce by měly být hotové letos v září,“ pokračoval vedoucí.

Lidé, co chodí okolo, investici tohoto druhu vítají. „Když ještě byla zahrada domu mládeže přístupná, tak jsme ji navštěvovali poměrně často. Teď se sem ale kvůli stavebním úpravám nesmí. Jsem moc zvědavý, jak budou vypadat ta slibovaná hřišťátka,“ řekl Petr z Chodova.

Pokud bude mít město štěstí a sežene potřebnou dotaci, udělá radost i sportovcům. Má totiž zájem pořídit nafukovací halu pro volejbal. Zatím nechá vypracovat projektovou dokumentaci a pak se pokusí získat nějakou dotaci.
„Když se vše podaří, tak bychom nafukovačku umístili vedle areálu druhé základní školy, do prostoru víceúčelového hřiště,“ upřesnila tajemnice chodovského městského úřadu Marcela Kubicová. „Pokud ale žádnou dotaci nezískáme, halu nekoupíme,“ zdůraznila.

Dříve v Chodově podobná nafukovací hala stála poblíž porcelánky. „Její výztuhy však byly natolik nestabilní, že když napadlo více sněhu, došlo ke zdeformování konstrukce,“ připomenul starosta Chodova Josef Hora.