Terčem kritických výpadů se během politické debaty stal chodovský starosta Josef Hora (HNHRM). Zaměřila se na něj skupinka mladých diváků, kteří přišli sledovat diskusi v kulturním domě, přenášenou navíc kabelovou televizí. Jakmile starosta začal mluvit, ozvalo se: „Fuj! To není pravda.“ Na výkřiky Hora nereagoval. Náladu v sále pokaždé krotila moderátorka pořadu. „Na závěr debaty bude diskuse. Požádala bych tedy publikum, aby dalo prostor našim hostům.“

Chvíli byl v sále klid. Když ale promluvil Hora, dali o sobě nespokojenci znovu vědět. „To jsou lži,“ zaútočili. To už si ale příznivci radního nenechali líbit a rázně oponenty okřikli. „Drž tlamu, nebo tam skočím,“ obořila se na partu kritiků jedna z divaček. Emoce začaly gradovat, a tak opět musela zasáhnout moderátorka. „Pánové se zřejmě přišli hádat, doufám, že se tady ale nebudou prát.“

Napjatou atmosféru neuvolnila ani samotná debata. Hovor se točil kolem zrušené lékařské služby první pomoci, heren ve městě nebo vynaložených investic. „Ptám se, proč se povolují herny, které jsou méně než sto metrů od školy? Já jsem pro redukci jejich počtu, protože se v nich akorát scházejí gambleři a jsou zdrojem kriminality,“ řekl k tématu Ladislav Paštéka (Věci veřejné). „Do heren chodí sociálně slabší lidé a nechávají tam své sociální dávky. Řešit tento problém však není vůbec jednoduché,“ poznamenal Josef Pojar (ČSSD).

„Je to otázka zákona. Město herny nepovoluje, nýbrž jen registruje,“ zmínil Hora. „Herny je potřeba kontrolovat a hlídat tady pořádek. Máme přeci strážníky a kamery. Když bude před podnikem čurbes, tak si s tím policie určitě poradí,“ zapojil se do tématu Jan Sinkule (Volba pro město).

Podle autorů diskusního pořadu Kulatý stůl dostali pozvání zástupci všech volebních stran v Chodově. Z deseti partají se dostavilo osm uskupení a stran.
Divákům se tu mimo jiné představila Renáta Lengöová (Suverenita – blok Jany Bobošíkové, strana zdravého rozumu), František Dvořák (Strana soukromníků ČR), Libor Novotný (TOP 09) a Stanislav Pochman (ODS). Programu se nezúčastnila KSČM a Dělnická strana sociální spravedlnosti.