Třetí náměstí přece jen v Sokolově bude a ponese název Malé. Odsouhlasili to po mnoha debatách sokolovští zastupitelé. Podle projektantů by plocha v budoucnu opravdu mohla připomínat náměstí. Podle vedení města by název zase mohl pomoci při orientaci na velkém sídlišti.

„Tento název měl a má své odpůrce, ale i zastánce. Debatovali jsme o něm a nakonec zastupitelé schválili název Malé náměstí. Myslím si, že ve změti ulic na sídlišti to bude dobrý orientační bod," řekl starosta Sokolova Jan Picka. Rada města Sokolova byla v názoru nejednotná a nechala konečný verdikt na zastupitelích, kteří nový název lokality schválili. Název Malé náměstí navrhl investor nového obchodně-bytového centra na sídlišti Vítězná a ihned také vysvětlil proč.

„To, co zde mohou dnes lidé vidět, je první etapa. Jde o severní a východní část komplexu. Pokud nám to zastupitelé schválí, chtěli bychom vybudovat ještě západní část, a tím pádem by šlo o jakousi uzavřenou plochu připomínající malé náměstí," vysvětlil majitel stavební firmy Jan Hammer. Rozměrově by měla mít plocha 1800 metrů čtverečních. Třetí budova by však nezabírala místo pro parkování. V plánu je totiž postavit ji na pilířích a řidiči by zde mohli nechat stát svá auta. Zajímavý je i nápad pro využití prostor. Kromě dalších bytů plánuje totiž investor bylinné lázně. U nového bloku vznikne i plocha, kde budou moci parkovat auta.

Objekt roste v místě nedokončeného krytu civilní obrany. V minulosti to několikrát vypadalo, že objekt koupí soukromý investor, ale nakonec vždy z dohody sešlo. Vedení města samo nedokázalo ihned říci, kolik zájemců o pozemek se na radnici přihlásilo. Shodli se, že jich za ta léta bylo zhruba deset. „Všechna jednání ztroskotala na financích," řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec.

Z celkových 9 tisíc metrů čtverečních chtěl nynější investor pouze čtyři tisíce metrů. Na zbylé ploše by tak mohlo vyrůst další parkoviště pro obyvatele, které postaví město.
„Konečně torzo krytu civilní obrany zmizelo a přibudou parkovací místa na sídlišti. A je mi jedno, jak se bude ulice nebo lokalita jmenovat. S Malým náměstím nemám problém," konstatoval jeden z obyvatel sokolovského sídliště Vítězná.