Pokud vydrží teploty pod bodem mrazu, mohli by se první vyznavači zimních sportů svézt už o víkendu. Vlekaři jsou ale v prognózách zatím opatrní. „Vše bude samozřejmě záležet na počasí. Pokud by ale vydržely teploty pod bodem mrazu, mohli bychom o víkendu zahájit sezónu. Pokud by však pršelo a teploty vzrostly, nebude mít cenu rozhrnovat nasněžené hromady technického sněhu," říká bublavský vlekař Jiří Lhota.

Technický sníh se na tamní sjezdovky snáší z osmnácti sněžných tyčí a zatím tří děl z šesti. Zimní atmosféru dotváří místy až deset centimetrů čerstvě napadaného prašanu.
„Zasněžovali jsme celou noc a díky mrazům mohli i přes den," hlásil včera brzo ráno přímo ze svahu pracovník bublavského skicentra Pavel Kertész.

„Je nutné stále dokola zasněžovací systém kontrolovat, natáčet děla v souvislosti s prouděním větru, aby například ventilátory nezamrzaly," poukázal.

Lyžaři se letošního zahájení zimní sezóny nemohou dočkat. Doufají, že současný charakter počasí vydrží, a počasí tak bude vlekařům přát. Mají totiž v živé paměti uplynulé roky, kdy loni se začalo lyžovat až kolem Vánoc. Ještě rok předtím dokonce až po Štědrém dni.

„Nemůžu se dočkat, až se svezu na lyžích. Včera jsem se byl na Bublavě podívat a vypadá to tam kouzelně. Vše je zasněžené, zasněžovací systém chrlí technický sníh. Doufám, že o víkendu budu mezi prvními, kdo projede turniketem," řekl lyžař Petr Procházka.

Zda bude o víkendu bublavské skicentrum v provozu, se dočtete v pátečním vydání Deníku.