"Netoužím po žádné medializaci. Nechci být nikde uváděná jako má bývalá spolubydlící Angelika. Garáž máme pronajatou od jejího majitele. Ale budeme se stejně stěhovat jinam. Vedle nás bydlí ještě jeden muž," řekla v jedné garáži žena, která ji obývá spolu se svým přítelem.

Dělníci vyvážejí odpad z garáží a jejich okolí do přistavených kontejnerů, které se střídají jako na běžícím pásu. Naplnit je, není totiž žádný problém. "Odpadu je tu dost a a dost. Krom toho v okolí se objevil další, který byl nashromážděný v garážích," říká dělník, který garáže vyklízí. V některých z nich jsou dokonce ještě auta.

Garáže mají vylámaná vrata a jsou plné odpadu. Černé skládky jsou všude kolem. S tím se opakovaně v této lokalitě potýkají Sokolovské technické služby.

Jenom z této lokality odvážejí ročně několik naplněných kontejnerů s odpadem. Jeho likvidace stojí desítky až stovky tisíc korun ročně. Garáže jsou navíc na odlehlém místě, kde není kamerový systém. A pokud tam zajíždí auta, nikomu z přilehlé silnice na Citice to není podezřelé, protože jsou tam garáže. Nepomohla ani nainstalovaná závora. Pyramidy z použitých pneumatik se tam objevily znovu.

Firma už začala řešit napojení na své pozemky určené pro těžbu kaolínu. Padlo kvůli tomu několik stromů.
Jenišov vyhlásil Sedleckému kaolínu válku. Ten nevylučuje, že se bude bránit

Několik majitelů už před lety rezignovalo a své garáže městu vrátili. Pokud jsou totiž v neutěšeném stavu, tlačí na ně stavební úřad, aby zjednali nápravu. Poté město nabídlo za jednu garáž 10 tisíc korun. Prodali další majitelé.

Na několika garážích se řešila exekuce. Jiní majitelé městu neodpověděli, protože o situaci možná ani nevědí. Zbytek vlastníků čeká nebo licituje o větší cenu. Mají však smůlu. Město ji zvyšovat nehodlá, bylo by to podle informací z radnice nefér vůči ostatním.

Zrovna tak město nepočítá s tím, že by vyplatilo zpětně 10 tisíc korun lidem, kteří městu vrátili svou garáž v Jižním lomu zdarma, aby se zbavili starostí a problémů, které v lokalitě panují.