Nabídka firmy Bio Systém Plzeň byla vyhodnocena jako ekonomicky nejvýhodnější. Odstranění řadových garáží proběhne ve dvou etapách, a to včetně odstranění případné technické vybavenosti a inženýrských sítí. Firma provede práce bez použití trhavin a rozebírat garáže bude postupně. Dělníci rovněž provedou zabezpečovací práce zajišťující stabilitu neodstraněných garáží a upraví jejich vzhled. Ne všichni totiž garáž městu prodali. Firma práce provede od června do října za 2,3 milionu korun.

Garáže mají vylámaná vrata a jsou plné odpadu. Černé skládky jsou všude kolem. S tím se opakovaně v této lokalitě potýkají Sokolovské technické služby. Jenom z této lokality odvážejí ročně několik naplněných kontejnerů s odpadem. Jeho likvidace stojí desítky až stovky tisíc korun ročně.

Předání vozu.
Synthomer koupil sokolovským hasičům cisternu

Garáže jsou navíc na odlehlém místě, kde není kamerový systém. A pokud tam zajíždí auta, nikomu z přilehlé silnice na Citice to není podezřelé, protože jsou tam garáže.

Několik majitelů už před lety rezignovalo a své garáže městu vrátili. Pokud jsou totiž v neutěšeném stavu, tlačí na ně stavební úřad, aby zjednali nápravu.

Na několika garážích se řešila exekuce. Několik majitelů garáží městu neodpovědělo, protože o situaci možná ani nevědí. Zbytek majitelů čeká nebo licituje o větší cenu. Mají však smůlu. Město ji zvyšovat nehodlá, bylo by to podle informací z radnice nefér vůči ostatním.

Zrovna tak město nepočítá s tím, že by vyplatilo zpětně 10 tisíc korun lidem, kteří městu vrátili svou garáž v Jižním lomu zdarma, aby se zbavili starostí a problémů, které v lokalitě panují.