„Kdy už ta barabizna nadobro zmizí?“ Na to se v těchto dnech ptají lidé v Královském Poříčí, kteří bydlí v blízkosti opuštěného domu na okraji obce v ulici Dlouhá. Už vědí, že budova má ustoupit výstavbě silničního propojení se Sokolovem. Demolici nevyužívaného objektu vítají, jedním dechem však dodávají, že nechápou, proč bourání trvá tak dlouho.
„Jinde by přijela těžká technika a za dva dny by bylo hotovo. Tady to už ale bourají dva, nebo tři týdny. Víte, kolik je z toho prachu? Ani větrat nemůžeme. Ať to strhnou najednou a bude klid,“ zlobí se obyvatel jednoho ze sousedních domů.

Martin Vedral z Báňské stavební společnosti, která má demolici na starost, se snaží zvolený postup hájit. „Nejprve se musí z budovy odstrojit dřevo a sklo. Samozřejmě je možné dům strhnout najednou, třídit hromadu sutě pod bagrem už pak ale nelze,“ vysvětlil důvody Vedral. „V pátek přistavíme bagr a začneme s přípravnými pracemi na konečné bourání. To pak zahájíme v pondělí. Během příštího týdne by tak mělo být hotovo,“ doplnil Vedral.

Stavbě silnice muselo ustoupit i fotbalové hřiště poblíž řeky Ohře. Bez zázemí ale místní klub nezůstane. Už dnes mohou hráči trénovat na umělém trávníku v blízkosti statku Bernard. Vedle něj vzniká i velké hřiště se správní budovou, šatnami a sociálním zařízením. „Na novém hřišti s umělým povrchem se nám trénuje perfektně. Navíc tu je osvětlení, díky kterému sem můžeme chodit i večer,“ chválí hřiště poříčský trenér Milan Gabrle. „Mistrovská utkání tady prozatím budou sehrávat naše mládežnická družstva. Mužstva A, B ale musejí hrát jinde. Nedělní utkání krajského přeboru s Vintířovem sehrajeme v Sokolově. Pak budeme hostovat ve Svatavě. Naše béčko bude naopak jezdit do Nového Sedla,“ upřesnil situaci Gabrle.
Se starým hřištěm se fotbalisté ani nestačili řádně rozloučit. Museli ho totiž opusit dřív, než původně očekávali.