Sokolov požádá ministerstvo práce a sociálních věcí o dotaci na výstavbu domova pro seniory. Moderní zařízení s čtyřiadvacetihodinovou péčí by mělo vzniknout v Sokolovské ulici na místě bývalé 4. základní školy. Podle odhadů by měla stavba stát kolem 150 milionů korun, z toho by dotace mohla pokrýt asi 80 milionů. Zbývající část doplatí město ze svého rozpočtu. Náklady ale ještě upřesní projektová dokumentace, která se nyní dokončuje,“ řekla místostarostka Sokolova Renata Oulehlová. Podle ní by se projektová dokumentace měla předávat na konci dubna.

„V momentě, kdy se podaří získat dotaci, počítáme s tím, že na jaře příštího roku by se mohlo začít stavět. A úplně v optimálním případě by za rok a půl mohlo být hotovo a mohli by se přijmout první klienti,“ konstatovala Oulehlová. V Sokolově podobné zařízení s nepřetržitou péčí chybí. Nový domov pro seniory má nabídnout čtyřicet jednolůžkových pokojů a deset dvoulůžkových pro manželské páry nebo klienty, kteří nechtějí být na pokoji sami. Každý pokoj bude mít vlastní sociální zařízení, součástí objektu bude i veškeré zázemí pro personál.

Ilustrační foto.
Během rvačky použil boxer, teď mu hrozí deset let vězení

Počítalo se s tím, že se pro stavbu použijí původní základy. Poté ale odborníci doporučili ubourat i bývalý protiatomový kryt. Pro budovu bývalé školy město hledalo dlouhá léta využití. Proti prodeji budovy se postavili zastupitelé i lidé, kteří sepsali petici. Báli se vzniku ubytovny.