Po loňském omezeném a placeném vstupu na některé akce se vše vrací do normálu. Jediné co bude chybět je pochod horníků městem. Zbytek programu by měl beze změn a pořadatelé lákají, mimo jiné, i na známé muzikanty. Celé oslavy se ani nyní neobejdou bez dopravních uzavírek. Letos tento slavnostní den vychází na sobotu 11. září. Některé z uzavírek začnou platit už v pátek a končit budou až v neděli.

O dopravní situaci bude řidiče informovat svislé dopravní značení. V den akce bude doprava řízena Městskou policií Sokolov, Policií ČR a pořadatelskou službou. Omezení se netýká vozidel IZS a účinkujících. "Letos je jeden z nejlepších hudebních programů. Vyhrazena jsou tři pódia a jedna relaxační a odpočinková zóna," řekl místostarosta Sokolova Ladislav Sedláček.

Své zastoupení bude mít Integrovaný záchranný systém i Armáda ČR. Program téměř na všech místech začíná ve 14 hodin a vyvrcholí večerním ohňostrojem ve volnočasovém areálu Bohemia. "Staré náměstí je v sobotu vyhrazeno pro folk a country, představí se například legendární kapela AG Flek a další zajímaví interpreti. Areál Bohemia je určen pro příznivce rocku. Chybět nebude ani DJ zónou pro odpočinek. Můžete se tady těšit na Triton či Greyhound. Hlavní pódium na náměstí Budovatelů přivítá Jakuba Děkana, Veronu, Tata Bojs a za dnem udělá tečku David Koller," upřesnil Sedláček.

Úplná uzavírka místní čeká řidiče v ulicích Odboje v pátek 10. září od 19:00 hodin do 12. září 01:00 hodin.

Další úplná uzavírka bude v ulici Pionýrů od křižovatky s ulicí Jednoty k parkovišti u 1. základní školy.

Úplně uzavřena bude i ulice 5. května, před prodejnou s nábytkem a to od soboty od 6:00 hodin do nedělní 1 hodiny ranní. Řidiči se o pouti nedostanou ani před Městský dům kultury či na náměstí Budovatelů před ním.

Směrem ke Starému náměstí bude uzavřena ulice Rooseveltova.

Zvláštní užívání místních komunikací v centru mají pouze účinkující a doprovodný program, k zajištění kulturní akce Den horníků 2021.