Automobilové trenažery, které simulují náraz či přetočení přes střechu. Zkouška ostrých testů na řidičské oprávnění. Speciální vlak, ve kterém se promítaly drsné záběry smrtelných střetů v kolejích. „To vše mohli zažít přítomní při velké preventivní akci pro žáky středních škol na téma Den prevence v dopravě. Pod taktovkou Městské policie Sokolov na ní spolupracovali DDM Sokolov, SŽDC Praha, Motorsport simulátor Petr Lisa, Besip, Nadační fond Andělská křídla, odbor dopravy, Dekra.cz, MDK a TJ Baník Sokolov," řekla Hana Procházková z Městské policie Sokolov.

Studenty akce zaujala a mnozí z nich si odnesli plno nevšedních zážitků. „Záběry v preventivním vlaku byly docela drsné. Ale myslím, že si je na rozdíl od nudných školení zapamatuji navždy a budu se snažit podobných chyb vyvarovat. Často totiž končí smrtí," říká šestnáctiletý student Jakub.

V areálu Baníku největší odvážlivci zažili přetočení v osobním automobilu, který simuloval chování auta a osádky vozidla při nehodě. Velký zájem byl i o svezení ve speciálu Caterham 485R Petra Lisy z Kraslic, který je mistrem ČR v jízdě do vrchu. „Překvapivě se o svezení v závodním speciálu hlásilo i mnoho odvážných děvčat," dodala Procházková.