Nových dětských hřišť se Kraslice jen tak nedočkají. Při včerejším Dni s Deníkem na náměstí T.G.M. to řekl starosta města Zdeněk Brantl. Uvedl, že radnice na to v rozpočtu prostě nemá peníze.

„Chceme alespoň přikoupit další prolézačky na hřiště na Svatavské cestě,“ řekl Brantl. Podle místostarosty Lubomíra Zacha se ale město vymanilo z největších dluhů, a je možné, že za několik let se Krasličtí nějakého hřiště nebo sportoviště dočkají. Teď ale Kraslice chtějí prioritně dokončit generální opravu průtahu městem, kde se musí finančně podílet na opravách veřejného osvětlení a chodníků. Investice se pohybuje v řádech milionů korun.

Průzkum Deníku také ukázal, že lidi v Kraslicích trápí nedostatek bytů. Tím také rostou ceny nemovitostí. Radnice se ale do žádné výstavby v příštích letech pouštět nehodlá s odkazem na nedostatek finančních prostředků.

Veřejnost se také dotkla citlivé otázky možného průjezdu kamionů přes hraniční přechod po opravě průtahu. Starosta Brantl věří, že dosavadní dopravní značení zakazující průjezd vozům nad 3,5 tuny bude i nadále dostačující.