Konkrétní odpovědi na své otázky chtěli včera slyšet lidé v Kynšperku nad Ohří. Do města totiž zavítal Den s Deníkem, a tak měli příležitost vyzpovídat představitele radnice a případně se jich zeptat na aktuální témata. „Odpoledne si nemáme kde posedět nebo zajít do pěkné cukrárny. Myslím tím starší občany, kteří by stejně jako já uvítali nějaký klub pro seniory. A s tou kulturou pro nás by to také mohlo být lepší,“ začala diskusi jedna z přítomných penzistek.

„Je pravda, že v Kynšperku není žádný vhodný kulturní sál. Plesy se tak konají v předsálí kina. A co se týče rozšíření nabídky kulturních pořadů pro starší publikum, tomu se vůbec nebráníme. Stačí se pouze obrátit na ředitele kulturního střediska a předložit mu své náměty,“ reagoval starosta města René Bolvari.

Později následovala další přímá otázka. „Můžete nám prozradit, co bude s bývalou tělocvičnou?“ zaznělo z davu.

„Na objekt bývalé sokolovny jsme si nechali zpracovat studii, podle které by zde mohl vzniknout společenský dům. Projekt má ale stát hodně peněz, a tak čekáme na další výzvy z dotačních programů Evropské unie. Pouze z prostředků městského rozpočtu bychom to realizovat nemohli,“ vysvětlil starosta. „Když by se nám to všechno povedlo, tak jak uvažujeme, tak bychom jistě získali další možnosti pro pořádání nejrůznějších kulturních akcí, jako jsou společenské zábavy a plesy,“ pokračoval Bolvari s tím, že náklady projektu se pohybují v řádech desítek milionů.