Vzdát hold největšímu toku v Karlovarském kraji, vychutnat si jízdu na lodi a strávit příjemné odpoledne v rytmu trampské muziky, mají možnost koncem měsíce lidé v Kynšperku nad Ohří. Konkrétně v sobotu 28. července se zde uskuteční tradiční oslavy Dne Ohře s řadou doprovodných akcí. Tou zásadní je amatérský vodácký závod o Pohár Povodí Ohře, kterého se může podle pořadatelů zúčastnit opravdu každý.

„Je úplně jedno, kdo se přihlásí, vymezený úsek není náročný, ani zde nejsou žádné velké jezy. Určitě se tady nikdo neutopí,“ pousmál se organizátor akce Miroslav Volf. Lodě vyjedou ve 14 hodin z Tršnic a jejich cílem bude lávka přes řeku v Kynšperku nad Ohří. Celkem tak urazí 18 kilometrů.Loňských závodů se zúčastnilo šestnáct posádek. Jako první do cíle dojeli Pavel Janus a Pavel Růžička.

Do boje o titul se mohou zapojit i posádky bez lodí. Stačí pouze, když se objednají u Jiřího Roubínka na telefonním čísle 607 931 046. „Zájemci zaplatí pouze padesát korun za jednu loď. To je velice solidní cena,“ myslí si Volf.

Kdo nebude chtít sjíždět řeku, může zůstat na břehu a bavit se nejrůznějšími soutěžemi. „Akce odstartuje ve 14 hodin na prostranství u lávky v Kynšperku nad Ohří. Oslavy Dne Ohře pak potrvají až do nočních hodin,“ sdělil pořadatel.