Příspěvek dvanáct tisíc korun obdržela například matka z Kraslic, u jejíhož syna byla diagnostikována akutní lymfoblastická leukémie. „Žena má čtyři děti a je jí v této těžké situaci potřeba pomoci v nákupu sezónního dětského oblečení a obuvi pro děti. Peníze poslouží i na školní obědy," řekla za Ještěřici Andrea Krýzlová.

Deset tisíc korun putuje i pro další maminku z Kraslic, samoživitelku, která si nemůže sama dovolit koupi zubních rovnátek pro osmiletou dceru. Peníze přitom poslouží i na dentální hygienu a cestovné na ortodoncii.

Nejvyšší částku se nadační fond rozhodl poskytnout dvaašedesátiletému muži ze Stříbrné, který trpí zrakovým postižením. Nadšený cyklista peníze použije na nákup tandemu jako kompenzační pomůcky.

Šestnáct tisíc korun poskytla Ještěřice také dvaatřicetileté ženě ze Sokolova, která při dopravní nehodě utrpěla paraparézu dolních končetin. Peníze budou použity jako doplatek na nákup mechanického vozíku.

Celkem jsme rozdělili přesně 127 877 korun. Tak, teď máme fond zcela vyprázdněný a musíme se zase pořádně opřít do práce. Chystáme nyní tři vánoční koncerty. Ty loňské byly velmi úspěšné a měly ohlas, proto letos přibyl ještě jeden do třetice. Přímo na Štědrý den dopoledne pak plánujeme výklus, výšlap, výjezd, výplach, nechť se každý zařídí podle své nálady. Na místě srazu se sejdeme s dobrou náladou a každý podle své vůle absolvuje kratičkou trasu během, chůzí, jízdou na čemkoliv. Na trase obdrží vánoční ozdobu a v cíli všichni společně ozdobíme vánoční stromeček. Nebude chybět svařené víno a doufám, že i koledy. Hned po Novém roce se s ještěrkami pustíme do přípravy druhého ročníku Her u hranic bez hranic a máme v plánu další vypečené akcičky, takže je na co se těšit," doplnila předsedkyně Nadačního fondu Ještěřice Miluše Merklová.