Byť jsou jarní prázdniny, rukou pevnou vládne ještě pořád zima, a tak téma tábora Doba ledová je příhodné. „Snažím se vždy vybírat témata, která děti znají," vysvětlila Lucie Kottová, vedoucí oddělení propagace a spontánní zájmové činnosti. Děti využívají to, že je sníh, a chodí ven bobovat nebo třeba stavět ze sněhu, například iglú.

O zábavu je postaráno i v prostorách domu dětí. „Měli jsme omalovánky, kreslíme postavičky, vystřihujeme, sportujeme, soutěžíme," vyjmenovala. Jednou z aktivit bylo i malování na tričko. „Děti si vymyslely svůj název oddílu a ten si přimalovaly na tričko. Bylo dané téma a pak záleželo na každém dítěti, jak je šikovné a co ho napadne," upřesnila jedna z vedoucích Gabriela Večerníková. Na 40 dětí ve věku od 1. do 5. třídy je vedoucích pět.

Táborníci vyrazili i na dva celodenní výlety. „V Jáchymově jsme byli na Pohádkovém strašení, děti si razily mince a nad plán se podívaly do bylinkárny. Ve čtvrtek je čekala plzeňská Techmánie," přiblížila Kottová.

A děti? Ty jsou spokojené a těší se na každý den. V domě dětí se mohou pomazlit i se zvířátky, třeba s takovým hadem. „Vůbec se ho nebojíme," řekly s úsměvem na rtech Markétka, Amálka a Maruška. Mají teda můj obdiv.